miga.lv šobrīd jauniem domēniem nav pieejams e-pasts

Pagaidām uz miga.lv servera jauniem domēniem nav iespējams pieslēgt e-pasta pakalpojumu. Iemesls triviāls - izbeigušās SmarterMail domēnu licences. Drīzumā tiks iegādātas papildus licences, lai šo problēmu novērstu.

miga.lv e-pasta serverim papildināta mēstuļu aizsardzība

miga.lv e-pasta serverim šodien tika papildināts mēstuļu filtrs ar SpamHaus ZEN bloķēšanas sarakstu. Šis saraksts satur daudz spameru IP adreses, no kurām sūtīts e-pasts ļoti ticami ir spams (visdrīzāk attiecīgo datoru ir apsēdis kāds vīruss). Cerams, ka šis papildinājums samazinās to mēstuļu skaitu, kas netiek automātiski aizmestas uz Junk E-mail sadaļu.

Šobrīd uz miga.lv aktivizētie mēstuļu filtri:

  • SpamAssassin (maksimums 30 punkti)
  • Bayesian Filtering (10 punkti)
  • DomainKeys (-20 līdz 10 punkti)
  • RBL: SpamCop (10 punkti)
  • RBL: Spamhaus ZEN (10 punkti)

Noklusētie mēstuļu limiti (šos uzstādījumus var katrs pielāgot gan visam domēnam, gan katram lietotājam atsevišķi):

  • <10 punkti: nav mēstule
  • 10 - 20 punkti: vēstule tiek atzīmēta ar "SPAM-LOW" tekstu tās nosaukumā
  • 20 - 30 punkti: vēstule tiek atzīmēta ar "SPAM-MED" tekstu tās nosaukumā
  • > 30 punkti: vēstule tiek automātiski iemesta Junk E-mail direktorijā.

Jāņem vērā, ka mēstules, kas iemestas Junk E-mail direktorijā, netiek lejupielādētas, izmantojot POP3 pieslēgumu, tāpēc lieki aizņems vietu, ja netiks ar roku izdzēsti.

Papildināts [4. jūnijā]: Bayesian filtrs tika atslēgts, jo tas pārāk bieži vēstules bez jebkādām sliktām pazīmēm atzina par mēstulēm.

Uz miga.lv uzstādīts Microsoft SQL Server Driver for PHP

Uz miga.lv servera tika uzstādīts Microsoft SQL Server Driver for PHP 1.0, kas ir Microsoft izstrādāts PHP modulis, lai komunicētu ar Microsoft SQL Server. Pieredze rāda, ka PHP iebūvētā mssql bibliotēka sagādā ne mazums galvas sāpju, tāpēc šis ir ieteicamais veids, kā no PHP slēgties pie Microsoft SQL Server.

Lejupielāde (satur gan pašu moduli, gan tā dokumentāciju): SQL Server Driver for PHP Version 1.0 Cumulative Update - April 2009

Atjaunināts PHP5 uz miga.lv

Uz miga.lv servera atjaunināts PHP5 no versijas 5.2.6 uz versiju 5.2.9-2.

Izmaiņu saraksts: http://www.php.net/ChangeLog-5.php

Ievērojami uzlabojumi gan būs sagaidāmi tikai uz PHP 5.3 versiju, kurā solās būt kārtīgs Windows un IIS atbalsts, nevis dažādi workarounds kā tagad. PHP 5.3 RC2 Highly Optimized for Windows

Atjaunināts SmarterMail uz mail.miga.lv servera

Šodien uz miga.lv servera tika atjaunināta SmarterMail Enterprise programmatūra no versijas 5.5.3317 uz 5.5.3362. SmarterMail uz servera nodrošina visu, kas saistīts ar e-pastu saņemšanu, nosūtīšanu un apskatīšanu (SMTP, POP3, IMAP, Webmail).

Jaunumu saraksts (pamatā tikai kļūdu labojumi): http://www.smartertools.com/SmarterMail/ReleaseNotes.aspx

google.lv kā pārlūkprogrammas noklusētais meklētājs

Visi jaunie pārlūki (Internet Explorer 7 vai 8, Firefox 2 vai 3 utt.) satur meklēšanas logu blakus adreses laukam. Firefox pēc noklusējuma, bet Internet Explorer kā atsevišķi lejupielādējama, ir iespēja meklēt Google.

Taču meklēšana pēc noklusējuma notiek, izmantojot google.com, nevis google.lv. Tas nozīmē, ka rezultātos Latvijas lapas parādīsies ne tik labās pozīcijās. Tāpēc piedāvāju nedaudz pārveidotus Microsoft piedāvātos meklētāju aprakstus (tie atbalsta arī IE8 Suggestions meklēšanas logā).

Instalēt google.lv meklētāju

Man pašam patīk izvairīties no liekas google lapas virināšanas un uzticēties sevis norādītajiem meklēšanas parametriem. Tāpēc man kā noklusētā ir uzstādīta zemāk pieejamā "Es ticu veiksmei" meklēšana.

Instalēt google.lv meklētāju "Es ticu veiksmei"

Papildināts: pielaboju saites, lai tās strādātu arī uz Firefox. Internet Explorer saprata relatīvās adreses ('/blog/...xml'), bet Firefox nepieciešams norādīt adresi ar visu pilnu domēnu.

miga.lv vecais hostinga serveris tiks likvidēts

2009. gada 1. jūnijā tiks likvidēts (atslēgts no tīkla un izņemts no serveru telpas) miga.lv hostinga vecais serveris, kas godam nokalpojis jau vairāk kā piecus gadus.

Jau gandrīz gadu ir pieejams jaunais migas serveris, uz kuru visas lapas bija to īpašniekiem jāpārnes. Diemžēl uz vairākkārtējiem atgādinājumiem daudzi nav reaģējuši un, ja arī uz pēdējo e-pastu, kas izsūtīts šodien, nebūs reakcijas, tad attiecīgās lapas 1. jūnijā vairs nebūs pieejamas.

Lai reģistrētu lapu uz jaunā servera, pirmais solis ir aizpildīt reģistrācijas anketu http://miga.lv/.

BlogEngine.Net

Šajā mēģinājumā atsākt rakstīšanu nolēmu atteikties no WordPress un izmēģināt kaut ko jaunu. Izvēlējos BlogEngine.net, kas pēc visa spriežot, ir sakarīgākais blogu dzinis ASP.NET vidē. Iemeslu atteikties no WordPress nav daudz vairāk kā vienkārši vēlme izmēģināt ko jaunu, pie tam ir nelāga pieredze ar WordPress pielāgošanu, kur vienkāršas lietas izvēršas makten sarežģītas.

Tuvākajā laikā nopublicēšu iztulkotu resursu failu, ja nu kāds cits arī vēlas izmēģināt šo dzini. Pagaidām gan nav daudz variantu, kur tādu varētu Latvijā nohostēt - pie manis vai pie serveris.lv (es vismaz citus nezinu).

Liekam jaunu bildi iekšā

Ir pagājis viens gads un 4 dienas kopš pēdējā ieraksta manos emuāros. Ik pa laikam ir sagribējies kaut ko uzrakstīt, bet nevarēju saņemties uz kaut ko nopietnu, bet pāris teikumus rakstīt nevēlējos.

Tomēr rakstīt vajag, ja arī reizēm man sakāmais nav tik garš kā vēlētos, klusēt negribu, bet Twitter-i vai līdzīgos izmantot ne tik.

Vecos ierakstus izrevidēšu un pievienošu vēstures annālēm lēnām, nekā aktuāla tur tāpat vairs īsti nav.

Ko var drīzumā gaidīt: pāris atklāsmes par .NET, Silverlight, kā arī pamācības un aprakstus par miga.lv piedāvāto hostingu.