Daemon Tools Lite uz Windows 7

Iepriekš rakstīju par problēmām, kas saistījās ar virtuālā diska programmatūru uz Windows 7. Iepriekš nonācu pie secinājuma, ka jāizmanto cita programma, bet šoreiz izcīnījos līdz galam ar Daemon Tools Lite.

Noslēpums ir instalēt SPTD draiverus atsevišķi no to izstrādātāju mājas lapas un pēc tam instalēt jaunāko Daemon Tools Lite. Windows 7 gan nerimstas sūdzēties par to, ka šī programmatūra var nestrādāt korekti, bet vismaz klasiskajos lietošanas scenārijos viss strādā.

nVidia draiveru instalācijas problēmas

Vakar centos uz tīras Windows 7 instalācijas uzlikt jaunākos nVidia displeja draiverus. Diemžēl process vilkās bezgalīgi un vienmēr beigās paziņoja “The system has not been modified. To install this program at a later time, run the installation again.”. Tas pats bija ar draiveriem, kas nāca līdzi kartei.

Internetā šādu problēmas aprakstu ir daudz, taču vienīgais strādājošais risinājums bija minēts kādā spāņu blogā. Problēma slēpās PhysX draiveru instalācijā – kad displeja draiveru instalācija palaida PhysX setup failu, tas kaut kā pamanījās nokārties. Risinājums – turēt vaļā Task Manager un, tiklīdz tiek palaists PhysX instalācija, to nokaut. Displeja draiveru instalāciju tas neietekmēs un tā noritēs veiksmīgi. PhysX instalāciju pēc tam var palaist ar roku atsevišķi.

Java – long != Long

Nekad neesmu tā īsti programmējis Javā, jo vienkārši nav bijusi tāda vajadzība. Tomēr ik pa laikam uzduros kādam piemēram, kas man liek atviegloti uzelpot, ka strādāju .NET-ā ar C# un nevis, izmantojot Java.

Javā ir klase Long. C# analogs būtu Nullable<System.Int64> vai long?. Tātad – vērtība var būt vai nu 64bit skaitlis vai arī null. Dokumentācija.

Tik tālu viss būtu labi. Bet... Javā ir arī primitīvais tips long. C# analogs ir System.Int64 vai long. Vērtība var būt 64bit skaitlis, null vērtību piešķirt nevar.

C# valodā atšķirība ir vai nu System.Nullable<> pieraksts vai arī jautājuma zīmes simbols.

Java valodā atšķirība ir lielais/mazais burts.

Es, protams, saprotu, ka jebkuram Java programmētājam šī ir absolūti pašsaprotama lieta, bet man kā skatītājam no malas tas šķiet absolūti idiotisks lēmums valodas veidošanas procesā. Kas rezultējas vairākās stundās, kas pavadītas, meklējot kļūdu.

Ieskatam neliels raksts par to, kā .NET frontē notiek lēmumu pieņemšana: Building Tuple.

IT olimpiādes atbalstītāji un kvalifikācijas datumi

Šī gada IT olimpiādes organizatoru un atbalstītāju pulkam (Lattelecom grupas uzņēmumi Lattelecom
Technology un Baltijas Datoru Akadēmija) pievienojušies IT uzņēmumi Exigen Services Latvia
un Microsoft Latvia.

Tas nozīmē, ka krīzes apstākļos tomēr būs lielākas iespējas nodrošināt olimpiādes kvalitāti, kas neatpaliek un varbūt pat apsteidz iepriekšējos gadus. Diemžēl tas arī nozīmē, ka šo kompāniju darbinieki olimpiādē piedalīties nevar.

Otrs jaunums ir kvalifikācijas kārtas pagarināšana par 1 nedēļu līdz 26. oktobra 23:59:59.

Kvalifikācijas kārta sākusies

IT olimpiādei nopublicēti kvalifikācijas kārtas uzdevumi. Kvalifikācijas kārta noslēgsies 19. 26. oktobrī 23:59:59.