Regulārās izteiksmes iekš CSS

Nejauši uzdūros šodien CSS funkcionalitātei, par kuru iepriekš neko nezināju. Izrādās, CSS selector-os var izmantot regulārās izteiksmes. Zemāk piemērs kā mainīt izskatu visām saitēm, kas norāda uz .pdf failiem.

a[href$='.pdf']{
/* apply icon */
}

Vairāk informācijas lapā, kurā par šo lietu uzzināju.

Ātrā pārbaude liecina, ka augstāk redzamais piemērs strādā uz IE7/IE8/FF3.

“Ārprātīgi” lielās algas

Pateicoties datu noplūdēm no VID EDS, mēdijiem nepārtraukti nāk jauns materiāls skaļiem virsrakstiem par milzu algām vienā vai otrā iestādē: “Autoceļu uzturēšanas naudu tērē milzīgām darbinieku algām. Pērn 365 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" darbinieku vidējie ienākumi pirms nodokļu nomaksas pārsnieguši 1000 latus”.

Ārprāts. 1000 lati pirms nodokļu nomaksas. Veram vaļā algu kalkulatoru un skatāmies. 1000 latu pirms nodokļu nomaksas ir… 682,50 Ls pēc nodokļiem. Tiešām ārprāts. Tik mežonīgas algas.

Dažām amatpersonām esot pat 4000 latu alga. Pēc nodokļiem tas ir apmēram 2700 Ls. Tas droši vien ir tikai kādam no lielajiem priekšniekiem. Uzņēmumā, kurā ir vairāk kā 2000 darbinieku. Kurš saprātīgs cilvēks piekritīs tādai atbildībai par mazāku naudu? Tad drīzāk būtu jājautā, kāda ir konkrētā cilvēka motivācija strādāt par mazāku algu šādā amatā. Vai nu korupcijas iespējas vai vienkārši neadekvāta kvalifikācija.

Un vispār – manuprāt, ar likumu vajadzētu noteikt, ka mēdijos minot dažādas algas, vienmēr ir skaidri jāpasaka, vai tas ir pirms vai pēc nodokļiem. Vislabāk būtu, ja likums noteiktu par obligātu prasību uzrādīt abas summas. Citādi jebkurš žurnālists var manipulēt ar skaitļiem pēc sirds patikas.

Remote desktop ar expired paroli

Windows iebūvētais Remote Desktop gaužām dīvaini strādā, ja lietotājam ir beidzies derīguma termiņš parolei. Tā vietā, lai konkrēti paziņotu par šo faktu vai pat piedāvātu paroli nomainīt, tiek izmests paziņojums: “An authentication error has occurred. The Local Security Authority cannot be contacted”. Risinājums ir pieslēgties pie datora vai servera lokāli un nomainīt paroli.