LĢIA kartes priekš OziExplorer

Lielākā daļa no tiem, kam hobijs vai darbs saistās ar kartēm (pat jā tā ir tikai slēpņošana vai 4x4 bezceļu orientēšanās) programmatūras meklējumos agri vai vēlu nonāk līdz OziExplorer. Iemesli ir dažādi, bet tieši šo programmatūru daudzi atzīst par vislabāko, ja vajag strādāt ar rastra kartēm.

Taču pati programmatūra ir tikai tik vērtīga, cik labas ir pieejamās kartes. Pietiekami ilgi apgrozoties noteiktās aprindās, tiks iegūti kontakti, kuri padalīsies ar dažādām jaunām un vecām kartēm, ja tādu nav, var pats skenēt un kalibrēt kartes vai arī iztikt ar publiski pieejamiem risinājumiem, piemēram Google Maps.

Taču Google Maps Latvijā pat zemes lielceļi daļa nav sazīmēti un tipiskajai lietošanai derīgas ir tikai satelītkartes. No pieejamajām alternatīvām (kurtuesi, balticmaps.eu utt.) vislabākās kartes viennozīmīgi ir LĢIA karšu serverī. Lielajos mērogos tās nav tik ērtas un pārskatāmas kā citas, taču informācija tajās ir vispilnīgākā.

Iepriekš pieminētajās aprindās jau kādu laiku no rokas rokā ir klīdusi manis izstrādāta programmiņa, kas ļauj LĢIA kartes lejupielādēt un konvertēt izmantošanai OziExplorer. Tagad piedāvāju to lejupielādēt ikvienam, kam ir nepieciešamas labas Latvijas kartes OziExplorer (vai arī jebkurā citā kartēšanas aplikācijā, jo gandrīz visas ļauj importēt OziExplorer karšu formātu).

Lejupielādēt Lgia2Ozi. Pirms palaišanas vajadzēs atvērt .config datni un ievadīt direktorijas, kurās saglabāt kartes datus.

Jāņem vērā, ka vajag prātīgi izvēlēties, kurus apgabalus lejupielādēt. Piemēram, nav jēgas mēģināt “Riga Topo” līmenī iezīmēt Liepāju, jebkurā līmenī iezīmēt sektorus jūras vidū vai “V4 Aero” iezīmēt Latgali (šajā fotogrāfēšanas kārtā nosegta ir tika rietumu daļa, sīkāk var palasīt LĢIA lapā).

Tāpat lūdzu atcerēties, ka uz kartēm attiecas autortiesības. Visās ģenerētajās kartēs ir prasītā atsauce uz informācijas autoru, taču, lūdzu, noskaidrojiet juridiskās nianses, ja kartes plānojat izmantot ne tikai savām personiskajām vajadzībām.

image

Fotoradari strādā

Fotoradari tiešām strādā – šodien saņēmu e-pastu par savu pirmo grūtā darbā nopelnīto sodu 10 latu vērtībā. Pārkāpuma datums 20. decembris, protokols sastādīts 4. janvārī, e-pasts nosūtīts 6. janvārī.

Tā kā esmu reģistrējies e.csdd.lv, man par šo faktu tika paziņots e-pastā, aizejot uz CSDD lapu, pie transportlīdzekļa datiem var atrast faktu par neapmaksāto sodu, kuram pievienots PDF fails ar visu aprakstu. Mani noķēra Rīgā ar 72km/h, radara kļūda 3km/h, rezultātā 69km/h.

Interesanti, ka pievienotajā bildē viss priekšējais stikls ir aizkrāsots – nav iespējams noteikt, kas ir pie stūres.

fotoradars