Vecās spēlītes tīkla uz Windows 7

Viena no, manuprāt, visu laiku labākajām spēlēm ir Baldur's Gate 2. Pirmā daļa tikko izlaista no jauna, drīz gaidāma arī otrā (nosaukumā klāt nāk Enhanced Edition). Bet arī oriģināls strādā vēl joprojām bez problēmām (nu gandrīz, skatīt zemāk). Pie tam tai ir milzīgs laika gaitā izveidots modu klāsts, kas ļauj pārvērst spēli pavisam savādāku.

Viens no lielajiem BG plusiem ir iespēja spēlēt tīklā - pat mūsdienās to piedāvā gandrīz tikai hack-n-slash RPG, bet tādas spēles kā SW:KoTOR un Dragon Age nekā (par pēdējo vēl neilgi pirms izlaišanas bija cerība, ka būs, bet nekā). To arī veiksmīgi darījām pāris nedēļu garumā. Tiesa gan, katru vakaru vispirms vajadzēja izcīnīties, lai tīkls strādātu.

Pirmā lieta, kas palīdzēja vismaz 10 reizes, tiesa gan, nav ne jausmas, vai tā tomēr nebija sagadīšanās – tā kā uz viena datora spēle tika laista no ārējā diska, izskatījās, ka Windows (7 64bit) katru reizi nojauc ugunsmūra (iebūvētā) uzstādījumus. Palīdzēja izdzēst esošo atļauju un, palaižot spēli, atļaut no jauna. Bet, kā jau rakstīju, tā varēja būt arī sagadīšanās.

Otrā un, visdrīzāk, īstā problēma ir Windows 7, DirectPlay un UPnP kopējā nesaderība. Kad pameklē ar šādiem vārdiem internetā, tad atrodami diezgan daudzi līdzīgi gadījumi, kad šo lietu kombinācija izsauc problēmas. Zāles ir pavisam vienkāršas - uz rūtera ir jāatslēdz UPnP funkcionalitāte. Mēģināju izdzēst UPnP uzstādītos nosacījumus, bet tas nepalīdzēja. Arī tikko restartēts rūteris neko nedeva. Tā arī neesmu sapratis, kas pēkšņi vakar mainījās, jo pirms tam viss strādāja... Lai arī konceptuāli šis nav tas labākais risinājums, pēc vairāku stundu čakarēšanās arī tas der.