“Ārprātīgi” lielās algas

Pateicoties datu noplūdēm no VID EDS, mēdijiem nepārtraukti nāk jauns materiāls skaļiem virsrakstiem par milzu algām vienā vai otrā iestādē: “Autoceļu uzturēšanas naudu tērē milzīgām darbinieku algām. Pērn 365 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" darbinieku vidējie ienākumi pirms nodokļu nomaksas pārsnieguši 1000 latus”.

Ārprāts. 1000 lati pirms nodokļu nomaksas. Veram vaļā algu kalkulatoru un skatāmies. 1000 latu pirms nodokļu nomaksas ir… 682,50 Ls pēc nodokļiem. Tiešām ārprāts. Tik mežonīgas algas.

Dažām amatpersonām esot pat 4000 latu alga. Pēc nodokļiem tas ir apmēram 2700 Ls. Tas droši vien ir tikai kādam no lielajiem priekšniekiem. Uzņēmumā, kurā ir vairāk kā 2000 darbinieku. Kurš saprātīgs cilvēks piekritīs tādai atbildībai par mazāku naudu? Tad drīzāk būtu jājautā, kāda ir konkrētā cilvēka motivācija strādāt par mazāku algu šādā amatā. Vai nu korupcijas iespējas vai vienkārši neadekvāta kvalifikācija.

Un vispār – manuprāt, ar likumu vajadzētu noteikt, ka mēdijos minot dažādas algas, vienmēr ir skaidri jāpasaka, vai tas ir pirms vai pēc nodokļiem. Vislabāk būtu, ja likums noteiktu par obligātu prasību uzrādīt abas summas. Citādi jebkurš žurnālists var manipulēt ar skaitļiem pēc sirds patikas.

Comments (1) -

Pilnībā piekrītu, ja lielajam šefam būtu jāstrādā par kapeikām, tad nevar gaidīt, ka viņš ir ieinteresēts lai tiktu sasniegti labi rezultāti, nevar gribēt lai viņš būtu profesinālis, nevar gribēt lai nebīdītu savas lietas uz valsts rēķina, protams liela alga pilnībā neizslēdz neko no iepriekšminētā.

Comments are closed