Microsoft Security Essentials Latvijā

Jau pirms laba laika parādījās jauns bezmaksas antivīruss Windows operētājsistēmai. Šoreiz no paša Microsoft. Pats to neesmu pārāk pētījis, bet pirmais iespaids, kā arī internetā lasītais, vedina domāt, ka šobrīd šis ir labākais (vienkāršākais utt.) risinājums. Gan jau ka atrodams kāds pētījums, kurā antivīruss X atrod par 2% vairāk vīrusu, bet cik tādiem pētījumiem var ticēt, nekad neviens neuzzinās.

Diemžēl Microsoft ir vismaz viena izstrādātāju komanda, kas pelnījusi dabūt pa nagiem, jo iedomājušies, ka Accept-Language HTTP parametrs nenozīmē vis lietotāja atrašanās vietu, bet gan to, kādā valodā lietotājs vēlas saņemt saturu. Un, lai gan specifikācija to nenosaka, tad parasti tiek pieņemts, ja lapa neatbalsta nevienu no valodām, tad saturs tiek parādīts lapas noklusētajā valodā (ja nu, piemēram, tvnet.lv atver tūrists no Ķīnas interneta kafejnīcas).

Microsoft lapās salīdzinoši bieži sastopama problēma, ka gadījumā, ja satura attiecīgajā valodā nav, tad lietotājam tiek parādīta tikai kļūda un nekas cits. MSE gadījumā kļūdas teksts vispār ir ačgārns: “You appear to be in a country or region where Microsoft Security Essentials is not available.” Lai tiktu galā ar šo problēmu, viens no variantiem ir mainīt pārlūkprogrammas uzstādījumus. Daudz vienkāršāks variants ir nedaudz palabot lapas adresi ar roku:

Google atrod šādu adresi: http://www.microsoft.com/security_essentials/market.aspx

Lai tiktu galā ar pārbaudi, var izmantot: http://www.microsoft.com/security_essentials/?mkt=en-us

Triks ar “?mkt=en-us” strādā arī citās Microsoft lapās, kur tiek veiktas līdzīgas pārbaudes. Pāris gadus atpakaļ Windows Live lapā nevarēja tikt iekšā (un lejupielādēt, piemēram, Live Messenger) ar “nepareizi” konfigurētu pārlūkprogrammu un arī tad strādāja šī pati pieeja.

Comments (1) -

Lietoju jau kādu laiciņu un problēmas nav bijušas. Kā jau visi citi antivīrusi sēž trejā, apdeitojas un netraucē dzīvot. Pagaidām varu teikt visu to labāko. Kopš uzliku vispār nemaz neesmu atcerējies, ka man ir antivīruss.

Comments are closed