Komandējumi

Vēl nesen man bija priekšstats, ka, ja uzņēmums darbinieku nosūta komandējumā, darbiniekam ir garantijas, ka uzņēmums par viņu parūpēsies un šī garantija ir noteikta likumā. Izrādās, ka tā vis nav.

Citāts no MK noteikumiem http://www.likumi.lv/doc.php?id=63561:

18.2. pildot darba (dienesta) pienākumus, kā arī no viņa neatkarīgu iemeslu dēļ (piemēram, biļešu trūkums, lidmašīnas pacelšanās neiespējamība, transportlīdzekļa remonts), — dienas naudu (kompensāciju par papildu izdevumiem) izmaksā un citus izdevumus par dienām, kas pārsniedz noteikto komandējuma (darba brauciena) laiku, darbiniekam atlīdzina, ja institūcijas vadītājs pēc darbinieka atgriešanās pastāvīgajā darba (dienesta) vietā ir motivēti pagarinājis komandējuma (darba brauciena) laiku;

No šī citāta var secināt, ka šodien aktuālajā situācijā ar Īslandes vulkānu darba devējam nav pienākuma turpināt maksāt dienas naudu un viesnīcu, ja darbinieks nevar nokļūt mājās. Vienīgā garantija ir tā, ka komandējuma laikā nevar cilvēku atlaist vai mainīt algu.

Izklausās, ka šie noteikumi ir rakstīti, lai aizsargātos pret situācijām, kur valsts iestādēs vadītājs sev tuvos cilvēkus sūta nepamatotos komandējumos, taču ir aizmirsts par normālajām situācijām bez korupcijas.

Mani gan šī problēma neskar, jo uzņēmums turpina maksāt gan dienas naudu, gan par viesnīcu, taču ļoti iespējams, ka ir cilvēki, kam nav tā paveicies.

Comments (1) -

Cik noprotu, darba devējam ir jāatmaksā izdevumi arī šādos gadījumos.
7.8.3. izdevumus, kas rodas reisu aizkavēšanās dēļ;
7.8.6. izdevumus, kas rodas neparedzētās situācijās;

Bet vispār, domāju ka jebkurš normāls darba devējs šādā situācijā palīdzēs. Līdz šim vismaz man ir paveicies, ka visas problēmas kas radušās sakarā ar komandējumiem ir kopīgi atrisinātas.

P.S> Izskatās, ka vēl joprojām es esmu vienīgais, kas priecājās par pelniem gaisā Smile

Comments are closed