VPN tīkli, kam pārklājas subnet adreses #2

Iepriekš rakstīju par jautrībām, kas iestājas, ja VPN tīkla IP adreses pārklājas ar lokālā tīkla IP adresēm. Toreiz secinājums bija, ka Windows 7 atšķirībā no Windows XP ar to tiek tīri labi galā. Šodien atklāju, ka ir viens gadījums, kad arī Windows 7 padodas.

Problēma rodas gadījumā, ja caur VPN savienojumu cenšas pieslēgties serverim, kura IP adrese sakrīt ar lokālo IP adresi (to, ko iedalījis WiFi u.tml.). Šajā gadījumā arī Windows 7 cenšas pieslēgties pie lokālā datora un nevis pie servera. Teorētiski neko nevar pārmest, taču galvassāpes tas var sagādāt, jo pēkšņi bez nekāda acīmredzama iemesla kāds serveris nestrādā.

Viens no risinājumiem ir mēģināt dabūt jaunu IP adresi, bet, tā kā DHCP adreses parasti tiek piesaistītas MAC adresei uz vismaz nedēļu, vienīgais variants ir mainīt lokālo MAC adresi (ja vien nav pieeja rūterim). Taču vismaz manai WiFi kartei tādas opcijas nav. Ja ir pieeja rūterim, tad pareizāka rīcība ir nomainīt lokālā tīkla IP adreses uz kaut ko pavisam random, piemēram, kaut ko no 10.x.x.x apgabala. Ar šādām adresēm ir krietni mazāka iespēja uzrauties uz šo problēmu, salīdzinot ar 192.168.0.x, kas ir noklusētās adreses vairumam rūteru.

Comments (5) -

MAC adreses mainīšanas iespēja manuprāt nekā nav saistīta ar pašas kartes iespējām - tā ir OS piedāvāta fīča - piemēram zem linux man nekad nav bijis problēmu kādai tīklenei nomainīt MAC.
Un cik atceros, tad arī WIN standarta fīčas paredz iespēju nomainīt MAC adresi. Ja to nevar tad visticamāk, ka to nepieļauj konkrētais draiveris nevis pati tīklene.

Ja pareizi atceros, tad kaut kur lasīju/dzirdēju, ka vecajām kartēm MAC adrese bija reāli iededzināta čipā, tāpēc to nomainīt nebija iespējams. Tas gan tikai par pavisam vecām, kā ir mūsdienās, nezinu.

Pēc manas saprašanas MAC adresi paketēs ieliekt draiveris nevis pati tīklene un MAC adrese dzelža līmenī nav maināma. Bet var jau būt, ka es kautko jaucu.

http://en.wikipedia.org/wiki/MAC_address - cik nu var ticēt, bet te arī rakstīts, ka MAC adrese ir dzelzī iekšā. Tad gan cits jautājums, vai draiveris to nolasa un liek paketēs vai arī dzelzis pats liek paketēs.

Konkrētajā gadījumā izkatās, ka problēma ir tikai WIN draiveri, kas neļauj tai kartei mainīt MAC. Domāju ka zem *nix ar to nebūtu nekādu problēmu. Apgalvojums, ka vecākām kartēm nevar nomainīt arī visticamāk saistīts ar to, ka tām ir veci draiveri, kas arī attiecīgi šādu iespēju neparedz.

Comments are closed