Advanced Format cietie diski

Pavisam nemanāmi cieto disku ražotāji ir spēruši nelielu soli uz priekšu un šobrīd ražo diskus ar 4kB sektora izmēru (ieprieš bija 512 baiti) – un tos gudri nosaukuši par Advanced Format diskiem. Pa lielam tas jāņem vērā tikai tiem, kas izmanto vecās operētājsistēmas (piemēram, Windows XP), jo tad var būt nepieciešamība palaist speciālu programmu, kas optimizē veiktspēju. Bet visiem pārējiem šī izmaiņa neko neietekmēs ikdienas dzīvē.

Izņemot – ja vēlēsieties savienot RAID masīvā vecā tipa disku ar jauno formātu. Es gan esmu mēģinājis tikai Windows Server iebūvēto software RAID, bet pieņemu, ka arī hardware risinājumi paziņos to pašu – neatbilstošu sektoru izmēru dēļ diskus nav iespējams apvienot vienā masīvā.

Comments (1) -

IMHO to pionierēja SSD diski, kuriem tehnisku iemeslu dēļ ir lieli sektori. Lielākā daļa mūsdienu SSD disku cenšas emulēt 512-baitu sektorus, bet, protams, efektīvāk strādāt var, ja arī OS zin par patieso sektora izmēru. Tagad laikam arī HDD sapratuši, ka nav ko mocīties, un jātaisa vien lielāki sektori. Tong

Comments are closed