LĢIA kartes priekš OziExplorer

Lielākā daļa no tiem, kam hobijs vai darbs saistās ar kartēm (pat jā tā ir tikai slēpņošana vai 4x4 bezceļu orientēšanās) programmatūras meklējumos agri vai vēlu nonāk līdz OziExplorer. Iemesli ir dažādi, bet tieši šo programmatūru daudzi atzīst par vislabāko, ja vajag strādāt ar rastra kartēm.

Taču pati programmatūra ir tikai tik vērtīga, cik labas ir pieejamās kartes. Pietiekami ilgi apgrozoties noteiktās aprindās, tiks iegūti kontakti, kuri padalīsies ar dažādām jaunām un vecām kartēm, ja tādu nav, var pats skenēt un kalibrēt kartes vai arī iztikt ar publiski pieejamiem risinājumiem, piemēram Google Maps.

Taču Google Maps Latvijā pat zemes lielceļi daļa nav sazīmēti un tipiskajai lietošanai derīgas ir tikai satelītkartes. No pieejamajām alternatīvām (kurtuesi, balticmaps.eu utt.) vislabākās kartes viennozīmīgi ir LĢIA karšu serverī. Lielajos mērogos tās nav tik ērtas un pārskatāmas kā citas, taču informācija tajās ir vispilnīgākā.

Iepriekš pieminētajās aprindās jau kādu laiku no rokas rokā ir klīdusi manis izstrādāta programmiņa, kas ļauj LĢIA kartes lejupielādēt un konvertēt izmantošanai OziExplorer. Tagad piedāvāju to lejupielādēt ikvienam, kam ir nepieciešamas labas Latvijas kartes OziExplorer (vai arī jebkurā citā kartēšanas aplikācijā, jo gandrīz visas ļauj importēt OziExplorer karšu formātu).

Lejupielādēt Lgia2Ozi. Pirms palaišanas vajadzēs atvērt .config datni un ievadīt direktorijas, kurās saglabāt kartes datus.

Jāņem vērā, ka vajag prātīgi izvēlēties, kurus apgabalus lejupielādēt. Piemēram, nav jēgas mēģināt “Riga Topo” līmenī iezīmēt Liepāju, jebkurā līmenī iezīmēt sektorus jūras vidū vai “V4 Aero” iezīmēt Latgali (šajā fotogrāfēšanas kārtā nosegta ir tika rietumu daļa, sīkāk var palasīt LĢIA lapā).

Tāpat lūdzu atcerēties, ka uz kartēm attiecas autortiesības. Visās ģenerētajās kartēs ir prasītā atsauce uz informācijas autoru, taču, lūdzu, noskaidrojiet juridiskās nianses, ja kartes plānojat izmantot ne tikai savām personiskajām vajadzībām.

image

Comments (25) -

Elegants softs. Neesmu paprovējis uz Ozi (vienkārši nav), taču uz Garmin custom maps pārnesās bez kādām problēmām. Paldies!

Šitais ir miljons patiesībā, paldies!

es nevaru iebraukt kur man kas ir jalabo-tads gemorojs,bet man sausmigi vajag tas kartes,esmu bezspecigs Frown

Uz Lgia2Ozi.exe.config (izmērs ap 2KB) nospied labo peles pogu, nospied Open With... un izvēlies Notepad.

Klausies cilvēks, tev tak medaļu vajag piešķirt. Es LGIA karti pagajušogad ar mapgraberu (automātisks pan&screenshoot softs) ņēmos kādu mēnesi, pēc tam visu to kalibrēju iekš Microstation pēc triangulācijas punktiem, pēc tam konvertēju uz ozi, īsāk sakot ņemšanās nejēgā. Bet tavs softs ir vienkārši zelta vērts!

Ekselents softs.. Paldies!

Thanks for great app. I did the same manually by writing c# script in  LinqPad (http://www.linqpad.net/) and merging maps using GlobalMapper but your app rocks! I then convert these maps using Orux Maps Desktop app to use them using oruxmaps app on my android phone.

Sveiki, milzīgs paldies par šo softu. Vai ir kādas iespējas līdzīgi nokonvertēt kartes no  balticmaps.eu?

Priekš balticmaps.eu pirms vairāk kā diviem gadiem bija cilvēks skriptu uzrakstījis: kursa.blogspot.de/.../...sana-no-balticmapseu.html Nav ticis mēģināts, turklāt tagad var būt nepieciešamas korekcijas, jo pa šo laiku var būt veiktas izmaiņas JS pusē.
Principā nebūtu jau slikti Lgia2Ozi pielāgot arī priekš balticmaps.eu, ja autoru nebaida autortiesību jautājums. Smile Jebkurā gadījumā arī par līdzšinējo ieguldīto darbu lielum lielais paldies! Daži ieteikumi:
Lgia2Ozi lejupielādētā materiāla automātiska sadalīšana atbilstoši TKS-93 nomenklatūrai būtu vnk apsveicama. Atkristu arī pārklājumi. Bez tam noderīga būtu arī world faila izveide, lai ĢIS programmās ērti uzreiz var izmantot. Protams, var no .map faila ar skripta palīdzību uz world failu konvertēt arī gala lietotājs, bet tam tomēr vajag zināšanas, lai ko tādu uzrakstītu. Citādi atliek Image to Ozf, bet pēc tam gdal_translate, lai iegūtu .aux.xml failu, izdzēšot starprezultātus, taču šāds ceļš ir krietni laikietilpīgs procesora noslodzes dēļ (rastra konvertācija tomēr).
Vēl jau brīnišķīgi būtu pielāgot QGIS OpenLayers spraudni gan priekš LĢIA, gan balticmaps.eu slāņiem...

Kāds būtu praktiskais pielietojums sadalījumam atbilstoši TKS-93? Šobrīd pārklājumi ir speciāli veidoti, lai iekš Ozi pārslēdzoties starp kartēm būtu iespējams noorientēties - bez pārklājuma punktam pie kartes malas pazūd puse no konteksta, lai kuru karti skatītos.

Kas ir domāts ar world failu? Iekš Ozi jebkuru karti var izmantot kā index karti, citas ĢIS aplikācijas neesmu lietojis.

@Snifs
.map files can be easily opened and converted by GlobalMapper software. Also, you can change projection/datum there, etc.

Bija doma, ka, izmantojot standartizētu nomenklatūru, vieglāk būtu atrast vajadzīgo kartes lapu, ja to ir daudz, jo ir pieejami lapu sadalījumi, tai skaitā vektoru veidā (GIS Latvija). Tomēr, tā kā tile robežas ar TKS-93 nomenklatūru nesakritīs, būtu jāveic attēlu apgriešana, kas turklāt nebūs iespējama, izmantojot 8 px soli (JPEG), tādējādi nāktos zaudēt kvalitāti. Pašlaik no LĢIA JPEG attēli nāk ar 75% kvalitāti (ImageMagick identify -verbose), tāpēc saglabāt tos bez kompresijas (vai kā PNG), lai nezaudētu kvalitāti, arī nebūtu labi gan pieaugošā faila izmēra, gan papildus konvertācijas (procesora noslodze) dēļ.
Skatos gan, ka topogrāfiskās kartes vismaz tagad LĢIA Karšu pārlūkā ir kā PNG faili (500k arī ir atjaunota). Šo gan būtu labi ietvert Lgia2Ozi. Ja neskaita procesora noslodzi (laiks…), tad PNG failiem TKS-93 sadalījumu izveidot ir reāli. No otras puses- sakarīgākais laikam būtu atstāt esošo nosaukumu ģenerēšanas veidu, kas nāk no LĢIA izmantotā ArcGIS MapServer, neskatoties uz to, ka tas neatbilst nevienai no 512x512 px tiles specifikācijām (Google XYZ, Microsoft QuadTree, TMS). Šeipfailu pārskatam, lai neapmaldītos, uzģenerēt nav grūti, izmantojot gdaltindex.
Pārklājumi GIS nav nepieciešami (tikai papildus vieta uz diska), jo ir iespēja atvērt kaut neierobežotu skaitu rastra failus, tiem veidojot vienlaidus pārklājumu (skatos, ka OziExplorer vairāku .map failu atbalsts ir tikai no 3.96.4a (development) versijas, kas man tagad arī izskaidro, kāpēc Lgi2Ozi tiek lietoti pārklājumi).
Par world failu: http://en.wikipedia.org/wiki/World_file
World fails gan nedos informāciju par projekciju, bet tā tāpat visām kartēm būs vienāda (LKS-92), tā kā atbilstošo papildus .aux.xml failu var vienkārši uzģenerēt atbilstoši attiecīgā rastra faila nosaukumam. Saturs būtu:
<PAMDataset>
<SRS>PROJCS[&quot;LKS_1992_Latvia_TM&quot;,GEOGCS[&quot;GCS_LKS_1992&quot;,DATUM[&quot;Latvia_1992&quot;,SPHEROID[&quot;GRS_1980&quot;,6378137.0,298.257222101]],PRIMEM[&quot;Greenwich&quot;,0.0],UNIT[&quot;Degree&quot;,0.0174532925199433]],PROJECTION[&quot;Transverse_Mercator&quot;],PARAMETER[&quot;False_Easting&quot;,500000.0],PARAMETER[&quot;False_Northing&quot;,-6000000.0],PARAMETER[&quot;Central_Meridian&quot;,24.0],PARAMETER[&quot;Scale_Factor&quot;,0.9996],PARAMETER[&quot;Latitude_Of_Origin&quot;,0.0],UNIT[&quot;Meter&quot;,1.0]]</SRS>
</PAMDataset>
Vēl ir iespēja world failā esošo informāciju iekļaut .aux.xml, izmantojot GeoTransform vai GCPs: http://www.gdal.org/gdal_datamodel.html Izskatās, ka GCPs ir vistuvāk tam, kā tiek definētas koordinātas .map failos, līdz ar to princips vieglāk saprotams, un droši vien to arī varētu izmantot.
Rezumējot labi būtu: 1) topogrāfiskās kartes PNG formātā un iespēja novilkt bez pārklājumiem, 2) pievienots .aux.xml fails.

Diemžēl neko nevaru apsolīt. Taču, ja kāds vēlas, nav problēmu padalīties ar programmas pirmkodu (vai nopublicēt to, piemēram, CodePlex).

Pirmkods ir laba lieta, taču pats diemžēl programmēt nemāku. Atliek cerēt, ka šāda iespēja ieinteresēs kādu, kam programmēšana nav sveša un ir vēlme līdzdarboties.

Paldies, cilvēk! Superīgs softs! Lai google iet dēt ar savām miglas bildēm tagad.
Palaidu kartes uz Oziexplorer 3.95.g -darbojas precīzi. Tev dziļi pateicīgi būs (ir) 4x4 braucēji.
Lai veicas!

Viss ko esmu dabūjis ir  Lgia2Ozi.exe.config atverts ar  Notepad, tālāk nekust...

Tā kā LĢIA bija pamainījuši savas kartes, tad tagad lejupielādes linkā ir svaiga versija, kas atkal spēj lejupielādēt visas kartes (ar iepriekšējo nestrādā 10k topo, 5k topo, Aero v4 un Rīga Topo.

Pirms sākat izmantot jauno versiju, izdzēsiet veco TEMP folderi - mainījušies karšu laukumi, līdz ar to novilktie fragmenti neder kombinēšanai ar jauniem.

Paldies par jauno versiju!

Ir gan viena problēma. Reizēm, ja tiles nav iespējams novilkt, tiek izmests exception (System.Net.WebException: The operation has timed out), kā rezultātā programma darbu turpinās tikai pēc Continue nospiešanas dialoglogā, kā arī atkārtotas Create maps aktivizēšanas. OS- Windows 7 x64. Pilns kļūdas paziņojuma teksts:

************** Exception Text **************
System.Net.WebException: The operation has timed out.
   at System.Net.ConnectStream.Read(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 size)
   at Lgia2Ozi.Extensions.SaveAs(Stream stream, String fileName)
   at Lgia2Ozi.MapRectangle.Download(Action`1 statusReport)
   at Lgia2Ozi.MapRectangle.CreateMap(Action`1 statusReport)
   at Lgia2Ozi.MainForm.btnCreate_Click(Object sender, EventArgs e)
   at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
   at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
   at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


************** Loaded Assemblies **************
mscorlib
    Assembly Version: 4.0.0.0
    Win32 Version: 4.0.30319.261 (RTMGDR.030319-2600)
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework64/v4.0.30319/mscorlib.dll
----------------------------------------
Lgia2Ozi
    Assembly Version: 1.0.0.0
    Win32 Version: 1.0.0.0
    CodeBase: file:///C:/Program%20Files%20(x86)/Lgia2Ozi/Lgia2Ozi.exe
----------------------------------------
System.Windows.Forms
    Assembly Version: 4.0.0.0
    Win32 Version: 4.0.30319.235 built by: RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System.Drawing
    Assembly Version: 4.0.0.0
    Win32 Version: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------
System
    Assembly Version: 4.0.0.0
    Win32 Version: 4.0.30319.261 built by: RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Configuration
    Assembly Version: 4.0.0.0
    Win32 Version: 4.0.30319.1 (RTMRel.030319-0100)
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
----------------------------------------
System.Xml
    Assembly Version: 4.0.0.0
    Win32 Version: 4.0.30319.233 built by: RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
----------------------------------------
System.Core
    Assembly Version: 4.0.0.0
    Win32 Version: 4.0.30319.233 built by: RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Core/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Core.dll
----------------------------------------

Tas dikti izskatās pēc lēna vai gļukaina interneta pieslēguma. Labākais, ko varu ieteikt, ir mēģināt vēlreiz - tie fragmenti, kas tiek novilkti, pēc tam otru reizi vairs netiek lejupielādēti.

....bet karšu servisi ir mainīti. Līdz ar to ir jālabo pati aplikācija. Smile

Pieejama svaiga versija, kura pielāgota jaunajai LĢIA versijai. Apraksts: knagis.miga.lv/.../post.aspx

Liels paldies par softu - tiešām lielisks!

Nezinu ka iepriekšējā versijā, bet pēdējā saskāros ar šādām komplikācijām (nezinu, vai tas dēļ LĢIA, vai softa). Lādējot "map" failu, OZI pats neatrod JPEG'u... itkā viss atbilst, bet sanāk katrai kartei ar roku meklēt atbilstošo JPEG'u un tad seivot map failu.... un tad vel konvertēt uz OZFX3, lai nelādē karti mūžību.

Piemērs:

"map" meklē: C:\LGIA_KARTES\MAP_FORM\Topogrвfiskв karte 1_10 000 (1_5K)\Topogrвfiskв karte 1_10 000 (1_5K) 646-161--666-181.jpg

JPEG'a adrese: C:\LGIA_KARTES\MAP_FORM\Topogrвfiskв karte 1_10 000 (1_5K)\Topogrвfiskв karte 1_10 000 (1_5K) 646-161--666-181.jpg

... bet neatrod, neatrod mans ozi viņu.

Un pēdējā šaize, kas visvairāk satrauc.... novilktas, pērsauktas pa rajonu centriem, kartes no kurzemes gala līdz Rīgai, bet tad jau kuro dienu verot vaļā Lgia2Ozi izvēlnē nemaz neparādās topo kartes 1_10 000 (1_5K) ka tādas... tas softa VS LĢIA izmaiņu nesaskaņas, vai LĢIA gļuks?

Knaģi, tu esi ģēnijs. Paldies par labu softu.

Lgia2Ozi.exe.config atverts ar  Notepad un ko talāk?

Comments are closed