miga.lv hostinga grafiskais pārvaldes rīks

Viens no lielākajiem ieguvumiem, izmantojot Microsoft Internet Information Services, ir grafiskais pārvaldes rīks, kas būtiski atvieglo dažādu tīmekļa servera uzstādījumu konfigurēšanu. Zemāk aprakstīti soļi, kas jāveic, lai no sava datora ar grafisko vidi pieslēgtos miga.lv serverim.

1. Atbalstītās operētājsistēmas: Windows XP SP2+, Windows Server 2003 SP1+, Windows Vista SP1+.

2. Jāinstalē IIS 7.0 Manager for Remote Administration: 32bit vai 64bit (instrukcija un instalācija). Jāņem vērā, ka uz Windows Vista šis ir papildinājums iebūvētajam rīkam, kas ļauj pārvaldīt tikai lokālo serveri.

3. Jāpalaiž Internet Information Services (IIS) Manager.

4. Sadaļā Connection tasks jāizvēlas Connect to a site...

5. Laukā Server name jānorāda miga.lv, bet laukā Site name jānorāda Jūsu domēna vārds, piemēram, knagis.miga.lv vai meritus.lv.

6. Spiežot Next, tiks pieprasīts lietotāja vārds un parole - tie jāievada tieši tādā pašā formā kā http://miga.lv pārvaldes modulī.

7. Pēc Next nospiešanas tiek piedāvāta iespēja nodēvēt savienojumu kādā specifiskā vārdā, pēc Finish nospiešanas atvērsies pārvaldes rīks.

8. Pēc šiem soļiem ļoti iespējams, ka parādīsies jautājums, vai vēlaties instalēt dažas specifiskas bibliotēkas. Tam vajadzētu piekrist, jo tās nodrošina dažādas papildus iespējas, kā konfigurēt savu domēnu.

Turpmāk pie sava domēna pārvaldes varēsiet tikt, izvēloties attiecīgo ierakstu kreisajā malā, tikai katru reizi būs no jauna jānorāda lietotāja vārds un parole.

IIS Manager ļauj konfigurēt dažādus tīmekļa lapas aspektus, piemēram, norādīt, ka noteiktas direktorijas saturs tiek parādīts lietotājam (Directory Browsing), vai arī tieši otrādi - ļauj aizliegt piekļuvi kādas direktorijas saturam (Authorization Rules).

Lielākā daļa no izmaiņām, kuras serveris ļauj veikt domēna īpašniekiem, tiek saglabātas Web.config failos, kuriem var piekļūt, izmantojot FTP. Līdz ar to arī pati konfigurācija var tikt veikta, izmainot atbilstošos failos un augšupielādējot tos caur FTP.

Šim rakstam drīzumā sekos dažu atsevišķu pārvaldes rīka funkciju sīkāks apraksts ar pamācībām.

Comments are closed